BIP GCI
A A A

Informacje

 

 

 • 2020-11-04

  Gmina Goleszów przystąpiła do realizacji programu „Wspieraj Seniora


  Gmina Goleszów przystąpiła do realizacji programu „Wspieraj Seniora

  Gmina Goleszów przystąpiła do realizacji programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Wspieraj Seniora". Program zakłada udzielenie wsparcia seniorom poprzez dostarczenie niezbędnych artykułów podstawowej potrzeby, w tym produktów spożywczych i środków higieny osobistej, a także pomoc w sprawach urzędowych - jeżeli ich zakres nie wymaga udzielenia stosownych upoważnień lub udostępnienia danych osobowych. Program „Wspieraj Seniora" realizowany będzie do 31 grudnia br. Na terenie gminy Goleszów podmiotem odpowiedzialnym za jego sprawne funkcjonowanie będzie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Goleszowie.
 • 2020-08-10

  Obsługa klientów

  Ze względu na Państwa bezpieczeństwo Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przyjmuje strony w Gminnym Centrum Informacji w Goleszowie ul. Cieszyńska 29

  (wejście od strony głównej drogi)

 • 2020-08-03

  Rusza nabór wniosków do Goleszowskiego Bonu Żłobkowego

  Z inicjatywy Wójta Gminy Goleszów Sylwii Cieślar, Rada Gminy Goleszów wprowadziła „Goleszowski Bon Żłobkowy”. Jest on formą świadczenia pieniężnego na rzecz rodzin z gminy Goleszów i ma na celu częściowe pokrycie kosztów pobytu dziecka w żłobku, klubie dziecięcym, a także wynagrodzenia dziennego opiekuna lub niani. Jego wprowadzenie to spora zmiana w systemie dopłat do opieki nad dziećmi w gminie Goleszów, który dotychczas obejmował jedynie dzieci uczęszczające do publicznych żłobków.


  - Wprowadzenie Goleszowskiego Bonu Żłobkowego jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców naszej gminy, którzy korzystali z opieki niepublicznych żłobków oraz punktów opieki, a z powodu braku odpowiedniego rozwiązania nie mogli liczyć na finansowe wsparcie ze strony samorządu – wyjaśnia wójt Sylwia Cieślar.

 • 2020-06-23

  Wznowienie naboru uczestników do Klubu Senior +

  Wójt Gminy Goleszów oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Goleszowie

  ogłasza wznowienie naboru uczestników

  do Klubu „Senior+”

  z siedzibą w Bażanowicach przy ul. Cieszyńskiej 17

   

 • 2020-05-20

  O aktywności fizycznej w cieniu wirusa (i nie tylko)

  Dziś na temat aktywności fizycznej. Dziwny temat – zdawałoby się – jak na rozważania natury psychologicznej, bo cóż ma wspólnego ruch ze światem naszych wewnętrznych przeżyć? Ano ma, i to więcej, niż nam się wydaje.

   

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 16 Następna »