BIP GCI
A A A

Informacje

 

 

 • 2020-04-17

  Psycholog radzi -konflikty

  O konfliktach w cieniu wirusa

  W poprzednim artykule pisałam o emocjonalnej bliskości, okazywaniu sobie wsparcia w tym trudnym czasie. Jednak ostatnie tygodnie przynoszą też różne sytuacje konfliktowe w rodzinach, wzrost przemocy domowej. Przyczyn takiego stanu może być kilka.

  Po pierwsze, w sytuacjach stresujących uruchamiamy znane sobie sposoby radzenia. W obecnym czasie – przedłużających się, czy narastających trudności (np. związanych z ryzykiem utraty pracy), mogą one byś nieskuteczne. Może to prowadzić do nasilania się takich emocji jak lęk, frustracja i złość oraz wywoływać w nas większą podatność na zranienie. Jednym ze sposobów radzenia sobie z napięciem może być nadużywanie alkoholu, a to z kolei sprzyja zachowaniom agresywnym, przemocowym.

 • 2020-04-17

  komunika ZUS - obsługa klientów

   

   

 • 2020-04-16

  Komunikat ZUS - Tarcza antykryzysowa

   

   

 • 2020-04-09

  Psycholog radzi - Wspólne Święta w izolacji

  Trudny czas przed nami. Święta to okres, w którym spotykamy się z bliskimi, podejmujemy działania związane z wyznawaną religią. Co roku takie same, uświęcone tradycją, niezmienne. I nagle – zmiana. Na razie nie ma odgórnych zakazów, ale są wyraźne wytyczne, żeby Święta spędzić we własnym domu.

  Dla części osób będzie to czas przymusowej kwarantanny, część – z powodów zdroworozsądkowych – zdecyduje się na pozostanie w domu. Celowo nie piszę „w gronie najbliższych”, bo przecież to grono w tym roku będzie mocno uszczuplone – może o rodzeństwo, babcię, dziadka, ciocię, wujka, może o rodzica albo współmałżonka, który został za granicą… Jak przeżyć takie inne Święta?

   

 • 2020-04-09

  Psycholog radzi - jak pomóc dziecku w zorganizowaniu nauki w czasie zdalnego nauczania

  Obecna sytuacja wymusza na rodzicach dodatkowe obowiązki. Nauka zdalna i wszystko, co się z nią wiąże, spędza sen z oczu niejednego rodzica. Jak pomóc dziecku w zaplanowaniu i zorganizowaniu nauki? Trudność pojawia się zwłaszcza gdy rodzice pracują, a także przy problemach z motywacją do nauki u samego dziecka. Co może wtedy pomóc?

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 16 Następna »