BIP GCI
A A A

Informacje

 

 

 • 2020-05-06

  Psycholog radzi - O strachu, lęku i stresie w cieniu wirusa (i nie tylko)

   

  O strachu, lęku i stresie w cieniu wirusa (i nie tylko)

  Kolejne tygodnie izolacji, niepokój o zdrowie swoje i naszych bliskich, obawa o sytuację finansową, poczucie bezradności, narastające rozdrażnienie, powodują, że dla sporej części osób obecna sytuacja jest bardzo trudna. Do tego dochodzą wcześniejsze problemy natury psychicznej, na przykład lękowe. Zastanówmy się dziś, czy mamy wpływ na to, jak w stresie reaguje nasze ciało? Czy złość może być objawem strachu? Czy strach jest nam potrzebny i czym się różni od lęku? Jak sobie z nimi radzić?

 • 2020-04-28

  Psycholog radzi - jak rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie

   

  Jak rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie i jak je wspierać?

   

  Przedłuża się społeczna izolacja, dzieci i wielu rodziców pozostaje w domach. Jak z dziećmi o tym rozmawiać? Jak ułatwić im radzenie sobie z emocjami, które w tym czasie mogą się pojawiać?

 • 2020-04-20

  Zmiana godzin telefonicznego dyżuru psychologa

  Psycholog jest dostępny od poniedziałku do piatku w godzinach od 14:00 do 17:00 pod numerem telefonu 33 479 38 29

 • 2020-04-17

  Psycholog radzi -konflikty

  O konfliktach w cieniu wirusa

  W poprzednim artykule pisałam o emocjonalnej bliskości, okazywaniu sobie wsparcia w tym trudnym czasie. Jednak ostatnie tygodnie przynoszą też różne sytuacje konfliktowe w rodzinach, wzrost przemocy domowej. Przyczyn takiego stanu może być kilka.

  Po pierwsze, w sytuacjach stresujących uruchamiamy znane sobie sposoby radzenia. W obecnym czasie – przedłużających się, czy narastających trudności (np. związanych z ryzykiem utraty pracy), mogą one byś nieskuteczne. Może to prowadzić do nasilania się takich emocji jak lęk, frustracja i złość oraz wywoływać w nas większą podatność na zranienie. Jednym ze sposobów radzenia sobie z napięciem może być nadużywanie alkoholu, a to z kolei sprzyja zachowaniom agresywnym, przemocowym.

 • 2020-04-17

  komunika ZUS - obsługa klientów

   

   

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 16 Następna »