BIP GCI
A A A

Narodowy Spis Powszechny – spiszmy się do 30 września

Do 30 września 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest najważniejszym badaniem realizowanym raz na 10 lat, na terenie całego kraju.

 

Zgodnie z Ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. obowiązkową metodą przekazania danych w ramach NSP 2021 jest samospis internetowy. Formularz spisowy dostępny jest na stronie https://spis.gov.pl/. Samospis internetowy to szybka, bezpieczna i prosta metoda udziału w spisie.

 

Jeżeli nie posiadamy dostępu do komputera/Internetu dzwonimy na infolinię: 22 279 99 99 i spisujemy się przez telefon lub odwiedzamy urząd gminy, gdzie na czas trwania spisu, przygotowano specjalne miejsce do spisania się przez Internet. Jeśli nie spiszemy się przez Internet ani przez telefon, skontaktuje się z nami rachmistrz telefonicznie dzwoniąc z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99, aby przeprowadzić spis. Rachmistrzowie prowadzą również wywiady bezpośrednie. Oznacza to, że mogą odwiedzać osoby, które nie spisały się samodzielnie przez Internet, nie spisały się na infolinii ani nie uczestniczyły w wywiadzie telefonicznym. Czas na samodzielne spisanie się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 mamy do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz.

 

Warto skorzystać również z usług punktu spisowego funkcjonującego w Urzędzie Gminy w Goleszowie. Stacjonarne dyżury rachmistrza odbywają się w dni robocze, od 16 sierpnia do 30 września, w godz. od 7.00 do 18.00. Punkt będzie również otwarty do 18.00 w pierwszym dniu imprezy „Plaża Goleszów” (20 sierpnia). Spotkanie umożliwi dokonanie spisu osobom, które dotychczas nie spełniły swojego obowiązku spisowego.

 

Pamiętajmy, że udział w spisie to obowiązek wynikający z ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.

 

Więcej informacji o spisie na stronie https://spis.gov.pl/